Kozmetik Dermatoloji Mikroiğneleme (Dermaroller, Dermapen)
Mikroiğneleme (Dermaroller, Dermapen)
Kozmetik Dermatoloji Mikroiğneleme (Dermaroller, Dermapen)
Kozmetik Dermatoloji
Kozmetik Dermatoloji Mikroiğneleme (Dermaroller, Dermapen)
Kozmetik Dermatoloji Mikroiğneleme (Dermaroller, Dermapen)

Mikroiğneleme, cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla, çok sayıda steril milimetrik iğne içeren bir cihaz ile ciltte mikroskopik kanallar açılarak yapılan bir uygulamadır. Açılan bu kanallar sırasında oluşturulan kontrollü hasar ile birlikte ciltte yeniden yapılanma uyarılır. İşlem sırasında yaklaşık 15-20 dk. açık kalan kanallar aracılığıyla özel serumlar, hyalüronik asit, vitamin-mineral solüsyonlar, leke giderici ve cilt yenileyici kremler, büyüme faktörleri, peptidler, PRP (trombositten zengin plazma) ve kök hücre ekstreleri vb. içeren ürünlerin cildin alt tabakalarına ulaşması sağlanır. Mikroiğneleme başlıca yüz, el, boyun ve dekolte bölgeleri olmak üzere vücudun her yerinde uygulanabilir. Bu yöntem, derinin üst tabakasına zarar vermediği için, koyu tenliler dahil tüm cilt tiplerinde ve güneşin yoğun olduğu yaz aylarında bile yapılabilir. İşlem 4 haftada bir 4-6 seans tekrarlanabilir. Mikroiğneleme işlemi, diğer cilt yenileme ve gençleştirme yöntemleriyle kombine edilebilir. Mikroiğnelemenin olumlu etkileri, tedavinin ilk seanslarından itibaren görülmekle birlikte, esas olarak seansların bitiminden birkaç ay sonra ortaya çıkar.

Mikroiğneleme amacıyla “dermaroller” ve “dermapen” olmak üzere 2 farklı cihaz kullanılmaktadır. Dermaroller, üzerinde 200 kadar çok ince metal iğne dizilmiş silindirik bir tambur şeklindedir. Boyu 0.5 ile 2 mm arasında değişen iğne seçenekleriyle dermaroller, cilde hafif basınçla uygulandığında, farklı derinliklere ulaşmayı sağlar. Dermapen ise, ucunda cilde dik olarak hızla girip çıkan 0.25-2.5 mm boylarda mikro-iğneleri bulunan elektrikli bir cihazdır.

Mikroiğneleme hangi amaçla yapılır?

  • İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde
  • Derin kırışıklıkların hafifletilmesinde
  • Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesinde
  • Sivilce, yara ve yanık izlerinde
  • Cilt tonu düzensizlikleri ve lekelerin giderilmesinde
  • Saç dökülmesinde
  • Cilt parlaklığı ve elastikiyetinin yeniden kazanılmasında
  • Çatlak tedavisinde

Mikroiğneleme nasıl yapılır?

Mikroiğneleme işlemi, her seferinde steril edilmiş cihaz ile hekim tarafından ofis ortamında uygulanmalıdır. Mikroiğneleme oldukça ağrılı bir işlem olduğu için işlemden 30-60 dk. önce cilt lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Cilt uygun antiseptik ürün ile temizlenir. Mikroiğneleme uygun teknikle, sistematik olarak 4 farklı açıyla yapılır. İşlem sırasında, uygulama yoğunluğu ve derinliği ile orantılı olarak, noktasal kanamalar görülebilir. Uygun görüldüğünde, kanallar açıldıktan sonra ilk 15-20 dk. içinde, cilde PRP, özel serumlar, kremler ya da karışımlar sürülebilir. Uygulama, tedavi edilen bölgenin genişliğine bağlı olarak genellikle 20-30 dk. içinde tamamlanır. İşlem sonrasında ıslak/soğuk kompres yapılır. İşlemden sonra ilk birkaç saat süresince hekim kontrolü dışında cilde herhangi bir krem sürülmemesi ve banyo yapılmaması önerilir.

Mikroiğnelemeden sonra neler beklenir?

Uygulama derinliği ile orantılı olarak, işlemi takip eden ilk birkaç gün içinde ciltte kızarıklık ve hafif şişlik görülebilir. Daha derin uygulamalarda noktasal kabuklanmalar gözlenebilir. Yoğun ve derin yapılan mikroiğnelemede bile, zaman kaybı minimal olup, işlem iz bırakmadan 3-5 günde iyileşir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Medicana Ataşehir

Adres: Küçükbakkalköy, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir İstanbul Telefon:
0216 970 34 34
Çağrı Merkezi:
0850 460 6334